Kniha ako sa lovia umelými nástrahami

Kniha ako sa lovia umelými nástrahami

Popis výrobku Kniha ako sa lovia umelými nástrahami

V ôsmom dieli edície "Ako sa loví" sa tentokrát dozviete všetko potrebné o umelých nástrahách, ich použitie pri love dravcov a o základnom vybavení pre prívlač.

Kniha "Ako sa loví s umelými nástrahami" je rozdelená do štyroch častí. Prvý popisuje a zoznamuje s takmer všetkými doteraz známymi druhy umelých nástrah, ako sú trblietky, woblery, twistrami a podobne. V druhej časti autor prezrádza, na základe vlastných overených skúseností, rôzne taktiky a triky, ako uspieť pri love šťúk, ostriežov, zubáčov alebo sumcov. Nájdete tu aj rady, ako vyhľadať najlepšie miesta na riekach alebo stojatých vodách. Tretia časť sa zaoberá použitím jednotlivých druhov nástrah pri rybolove vo vzťahu k jednotlivým typom vôd. Dozviete sa tu, ako má správne pracovať streamer alebo kedy a ako používať povrchové nástrahy - jerkbaity.

Posledná časť je venovaná výbave, ktorá je pri love dravcov na umelé nástrahy veľmi dôležitá!

Verím, že kniha poteší všetkých milovníkov jednej z najkrajších metód rybolovu - prívlače a tým, ktorí sa týmto spôsobom rybolovu doteraz nezaoberali, ukáže správnu cestu.

O autorovi:

Kolektív autorov pod vedením Jürgena Haese redaktora časopisu FISCH & FANG.

A tu je Jürgenovo "vyznanie": Prívlač pre mňa má tú najväčšiu dynamiku, či už ide o spôsob predloženie nástrahy alebo o všetko okolo. Hodinové pochody oblasťami severoholandských poldrov ma dovedú nadchnúť zrovna tak, ako dlhé plavby loďou po Bodden v Meklenbursku - Prednom Pomoransku.

Milujem to, aktívne prochytávat vodu a zvyšovať svoje šance zmenami miesta a nástrah. Ako přívlačář môžem rýchlo a pružne reagovať na meniace sa podmienky a použitím rôznych techník vyprovokovať záber aj počas ťažkých dní.

Tu sa k tomu pridá výzva, prezentovať nástrahu tak, aby nejakého dravca zviedla k záberu. Je iba na mňa, ako zvodne pracuje moja nástraha. Musím jej vdýchnuť život a v najpriaznivejšom prípade budem odmenený tým pre mňa najkrajším zážitkom pri prívlači: prežitkom tvrdého záberu od prvej sekundy!

O poklad svojich skúseností sa s vami v tejto knihe rád rozdelím. Pri všetkých trikoch a tipoch, ktoré nasledujú, majte na zreteli moje odporúčanie: udržte si radosť z chytanie a zo zážitkov v prírode. Neberte rybárčenie ako výkonnostný šport a myslite na to, že dve pravidlá platia vždy: veľké zaberú vždy vtedy, keď s tým nebudete počítať. A tie najväčšie zostanú vždy vo vode!

obsah:

Nástrahy & taktika
Stanovište & taktika
Debna s triky
násobilka vybavenie

 

ISBN 80-86248-16-X
Rozsah 84 bar. str.
väzba viazaná
Formát 215 x 285

Kniha ako sa lovia umelými nástrahami zákazníci najčastejšie kupujú