CenaZnačkaštítokzáťažDĺžka prútu

feederové prúty

Feederové a pickerové rybárske prúty sú dodávané s výmennými špičkami rôznych tvrdosťou, ktoré bývajú zvýraznené reflexnou farbou. Jedná sa o veľmi citlivé a pružné rybárske prúty. Feederové prúty sa vyrába v delených alebo málo využívaných teleskopických verziách

Feederové rybárske prúty sú delené na:

- Pickerové prúty

- Light feeder prúty

- Medium feeder prúty

- Heavy feeder prúty

- Extra heavy feeder prúty

Lov na feeder je v poslednej dobe obľúbená lovná technika, ktorá nám umožňuje rýchle a časté zábery ako od malých i veľkých rýb. Ide o citlivý a hlavne presný spôsob lovu. U týchto rybárskych prútov sú jediným indikátorom záberu feedrové špičky, ktoré sú výmenné, farebne výrazné s rôznymi tvrdosťami. Feederové špičky volíme podľa typu a podmienok rybárskeho miesta.Tvrdšie feederové špičky používame na lov v silnejšom prúde, na dlhšie vzdialenosti a na väčšie druhy rýb. Mäkšie feedrové špičky naopak používame v chladnejšom období, pokojnejších vodách a pri love menších rýb. Lovíme za pomocou feederových kŕmidiel, ktoré volíme podľa váhy a tvaru. U tejto techniky sa snažíme chytať čo najpresnejšie na danom lovnom mieste.

Pickerové rybárske prúty
Jedná sa o najmäkšie a najjemnejšie feeder prúty. Ich odhodový záťaž je do 50g. Vyrába sa v kratších dĺžkach od 2,40m do 3m. Má veľmi jemné špičky. Používa sa predovšetkým v zimnom a jarnom období, keď potrebujeme tú najjemnejšiu techniku na odhalenie i tých najcitlivejších záberov. Je predurčený na kratšiu lovnú vzdialenosť a pre lov menších rýb.

light feeder
Je to stále jemné náčinie. Jeho odhodový gramáž je do 70g a ponúka sa v dĺžkach 3m-3,6m. Light feeder je univerzálnejší, ale stále sa používa na kratšie odhodenia a na lov menších rýb.

Medium feeder
Ide o najrozšírenejší a najuniverzálnejší typ feederových prútov. Vyrába sa v odhodové gramáži do 100g a v dĺžkach 3m-3,6m. S týmto prútom sa môžeme vydať aj na väčšiu vzdialenosť, na väčšie ryby a užiť si tak parádny súboj.

heavy feeder
Sú určené na dlhšiu vzdialenosť, ťažšie prúd a väčšie ryby. Vyrába sa v odhodové gramážou do 120g a v dĺžkach 3,3m až 3,9m. Toto vybavenie už znesie značnú záťaž.

Extra heavy feeder
Tieto rybárske prúty sú špeciálne navrhnuté na extrémne podmienky lovu. Jedná sa predovšetkým o extra dlhé hody. Za pomoci týchto feedra sa loví aj tie najväčšie lovené ryby. Vyrába sa v odhodové záťaži do 220g a v dĺžkach 3,6m až 4,5m. Prúty sú navrhované z tých najlepších materiálov, preto patrí k tým drahším.

Najpredávanejšie
Zobraziť viac produktovZobraziť menej produktov
Upřesniť parametre
Zoradiť:
Počet: